طرز تهیه لازانیای لوله ای پخته شده در ماهیتابه


طرز تهیه لازانیای لوله ای پخته شده در ماهیتابه

 طرز تهیه لازانیای لوله ای پخته شده در ماهیتابه

مواد لازم برای ۴ نفر
زمان آماده سازی ۳۰ دقیقه
زمان کل : ۴۵دقیقه
مواد لازم
لازانیا : ۸ ورقه
سینه مرغ ۲۰۰ گرم یا ۲/۱ عدد
قارچ ۴ عدد
پیازکوچک ۱ عدد
گوجه فرنگی ۱ عدد
پنیر باترکیزه یا مازارلا و یا پنیر پیتزا رنده شده ۶ قاشق غذاخوری
سس گوجه فرنگی ۴ قاشق غذا خوری
نمک ، فلفل ، پودر سیر و آویشن به میزان دلخواه

طرز تهیه :

ابتدا در یک ظرف بزرگ به اندازه ای که ورقه های لازانیا در یک ردیف شناور باشند آب جوش بزیزید سپس ورقه های لازانیا را داخل آن قراردهید تا بمدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه نرم شوند لازم نیست ظرف را روی شعله قرار دهید ( از روش سنتی پخت ورقه های لازانیا هم می توانید استفاده کنید ) .
پیاز و گوشت مرغ و قارچ ها را به ترتیب خرد کرده و تفت دهید و سس باربیکیو ، نمک ، فلفل و پودرسیر را اضافه کنید و بگذارید ۷ تا ۱۰ دقیقه کاملا جا بیفتد .
در یک ماهیتابه گوجه فرنگی حلقه حلقه شده را با کمی روغن تفت دهید و سس گوجه فرنگی را اضافه کنید سس را کاملا مخلوط کرده و داخل ظرف دیگری بریزید
ورقه های لازانیا را از آب خارج کرده و روی تخته کار بگذارید مقداری از مخلوط مرغ را روی لازانیا گذاشته و با مقداری پنیر رنده شده بصورت لوله ای رول کنید اضافه ورقه ای لازانیا را جدا کرده و کنار بگذارید ( اگر ورقه ها بزرگ هستند قبل از رول کردن آنرا به دو قسمت تقسیم کنید ) . رول های لازانیا را داخل تابه ای که از قبل داغ شده است از طرفی که رول را بسته اید بمدت ۵/۱ دقیق برای هر رو سرخ کنید ، سس را اضافه کنید و حرارت را کم کرده و با در بسته ۱۰ دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید تا غذا حاضر شود .

اگر می خواهید در این غذا مقدار چربی را کاهش دهید بجای پنیر پیتزا از تخم مرغ پخته و رنده شده همراه با گشنیز خرد شده استفاده کنید که طعم متفاوت و خوش طعمی دارد.

در این روش بهتر است ورقه های لازانیا را کمی در این روش بهتر است ورقه های لازانیا را کمی سفت تر و فقط به اندازه ای که بصورت رول در آیند از آب جوش خارج کنید زیرا در مراحل بعدی بخوبی پخته و نرم می شوند.


Tag :

شهریور ۲۳م, ۱۳۹۰ | بازدید: